Sopron volt a házigazdája a Kosárlabda Specifikus Módszertani Központ által megszervezett edzőtovábbképzőnek, amely során bemutatták az U11-es kenguru korosztály komplex képzését – ahogy azt a Soproni Darazsak végzik a mindennapokban.
Elsőként Laczka-Török Zsófia előadását hallgathatták meg az edzők, aki részt vett a Fiba European Mini Basketball Coaching Course-on. A szakember a négynapos intenzív továbbképzésen, valamint a hat alkalomból álló online előadássorozaton szerzett élményeit, tapasztalatait osztotta meg a hallgatósággal.
Ezt követően a Darazsak Sportakadémia szakmai vezetője, Czirják Szilvia vette át a szót. Elméleti előadása az U11-es korosztály interdiszciplináris szemléletű jellemzését mutatta be. Egy komplex korosztály-jellemzéssel kezdve a képzést befolyásoló szervrendszerek fejlődésén át a Csípős Darazsak U11-es kenguru csapat képzésének ismertetésével egy átfogó, mindenre kitérő, informatív, érdekes előadást hallhattunk.
Egy rövid kávészünet után a Kölyök Atlétika Program mozgásformáinak megismerése következett, amelyet Czirják Szilvia mellett Perlaki Mónika erőnléti szakember tartott gyakorlati feladatokkal szemléltetve. Érintették a mobilizálás, stabilizálás, futóiskola gyakorlatait, plyometrikus gyakorlatokat és agilitást.
Az ebédszünetet követően Rudasitsné Szöllősi Anitát, a Darazsak Sportakadémia fizioterapeutáját hallgathattuk meg, aki a korrekciós tréningprogramról tartott elméleti és gyakorlati előadást. Ismertette a tartáskorrekció programot, és a prevenció fontosságára hívta fel a figyelmet.
Egy kisebb szünet után Kaltenecker András, az U11 A és U18 B csapat vezetőedzőjének előadására került sor, ami a mai modern kosárlabdázást oktatásmódszertani ajánlással hivatott bemutatni elméleti és gyakorlati formában. Az elméleti előadás kiemelten kezelte a hibajavítást és a játékos–edző kommunikációjának fontosságát. A gyakorlati előadás pedig a fektetett dobás oktatásától indulva az előnyök kiépítéséről szólt.